Usta Şair Ahmet Tevfik Ozan Genç Yazar Adaylarıyla Buluştu

İçeriğe Oy Verin!

Telmih’in Üstad yazarlarından olan Ahmet Tevfik OZAN  Fırat Üniversitesi  Yaratıcı Yazarlık Dersi Kapsamında oluşturulan Şiir & Öykü Atölyesini ziyaret etti.

Telmih Dergisine bu zamana kadar on güçlü genç yazar kazandıran ve aynı zamanda derginin geleceğini oluşturan Fırat Yaratıcı Yazarlık Atölyesi  2. Döneminde ise  60 civarında öğrenci ile edebiyat dünyasına yeni kalemler kazandırmak için yoluna devam ediyor. Yrd. Doç. Dr.  Veysel Şahin Himayesinde devam eden eğitimler Edebiyatımızın geleceğine ışık olma niteliğini taşıyor.

Öğrenciler ile samimi bir sohbet gerçekleştiren Ahmet Tevfik Ozan ,genç kalemlere saygın duruşun ne demek olduğunu ve şiirinin yazım öyküsünü paylaştı. Ozan ,Öğrencilere “Edipler edepli olur” ve önce” Edep diyeceğiz ve önümüze bakacağız sonra yazacağız ” dedi.  Her zaman sizlerin yanındayız her zaman sizlere kapılarımız açık  ve Mihmandarınız  Yrd. Doç. Dr.  Veysel Şahin Hoca bu şehirde bu eğitimi verebilecek nadide bir kişilik biz Telmih’ten önce Veysel Hocanızı derinlemesine yaptığı  şiir İncelemelerinden tanırdık. Şimdi ne mutlu Telmih’te birlikte ilerliyoruz. Onlarca insanı bir araya getiren  Dergimizin genç Mihmandarı Talat Özer’e bu işi layıkıyla yapmasından dolayı gönülden teşekkür ediyorum. telmih Dünya’da bilinen bir ad haline geldi ve her daim gelecek. Aziz Şehirden  Balkanlar ve Kafkaslara sözümüz ve sesimiz var.

Etkinlikte sonrası açıklamalarda bulunan Talat Özer ise değişim kaçınılmayacak bir gerçek . Çeşitli sebeplerle yollarımızı ayırdığımız dost ve hocalarımız da olmuştur; ancak Telmih’in gerektirdiği şekilde vefâmızdan ödün vermeden çalışmalarımıza devâm ediyoruz, bir noktada yolumuzun kesiştiği herkese başarılar diliyoruz.

Telmih  yarını olan güzide bir dergidir. Zamanın kıymetli olduğu bu dönemde herkes en iyi şekilde görevini yerine getirmelidir. Profesyonelliğin içinde bir işe zaman ayırmak ve o işin hakkını vermek önemlidir.  Dergicilik işi birlik ve beraberlik işidir. Fedakarlık işidir.  Zor iştir .Riyakarlık ve bencilliğe yalana asla ve asla yer yoktur. Bizi bir arada tutan en önemli unsurun birbirimize samimi gönüller ile bağlılığımız olduğunu hatırlatmak istiyorum.

3. Sayımız ile hem yayın hem danışma kurulu sağlam bir şekilde hem  ciddiyet  hemde kesinlik kazandı. ilerleyen zamanda ekibimize yeni katılan kişiler olacak  gönlüyle gelen her insanın yeni bir renk yeni bir zenginlik olduğunu düşünüyorum .Sosyal medya , Basın yayın ve Halkla ilişkiler departmanlarımızda  küçük değişikliklerle kesinlik kazanacak.

Biz büyük bir aileyiz ve bir işi yapacaksak en iyi şekilde yapmanın gayretini göstermeliyiz  her sayımızın diğerinden daha  iyi olması için çaba gösteriyoruz. Gecemiz ,gündüzümüz,sağımız, solumuz hep Telmih. Bu yolculukta yoğun mesai harcayan kıymetli editörlerimiz;  Yrd. Doç.Dr. Veysel Şahin’e ,  gelecekte Tarih alanında yapacağı çalışmalar ile adını sıklıkla duyacağınız Zafer Saraç’a yürekten teşekkür ediyorum.
Danışma kurulu üyelerimizden Gürhan Gürses Hocamıza , Ferhat Kerem Çiçek Hocamıza ,Bosna’dan gelir gelmez Telmih için “Yolculuğa başlıyoruz “diyen  Yazar, Şair Hamza Ergen’e , liselerde gelecek on yıllık planımız kapsamında gelecek vad eden gençleri arayan bulan her daim göreve hazırım diyen Yazar , Şair Muhammet Yalçın Azizoğlu’na  Her zaman ilgi ve alakasını ve zamanını bizden esirgemeyen Aslı Kaya’ya  , Genç Tarihçi samimi yürek Ahmet Kılıç’a Telmihane duygularımı sunuyorum.

Sizler için eserlerin en iyi şekilde okura sunulmasını sağlayan ve ince bir işçilik ile çalışan  Ahmet Tevfik Ozan Hocama , Zekeriyya Bican Hocama , Hasan Özçam Hocama,Süreyya Kaya Hocama,  Ankara’dan Aziz Şehir’e yüreği ile seslenen İlter Yeşilay’a , İstanbul’da burada Telmih bize emanet diyen , Ozan Taşdemir’e , Recep Yılmaz’a, Şerif Fatih’e ,  Kafkaslarda Telmih bana emanet diyen Prof. Dr. Almaz Ulvi Binnetova’ya  şükranlarımı sunuyorum.

Atölye ekibimin genç kalemlerinden  Ertuğrul Baykara’ya , Yusuf Ölmez’e , Tansu Alptekin’e, Emre Doğan’a, Ziya Çılgaşıt’a gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Fedakar yüreklere fedakar kalemlere ve gerçekten edebi yad etmek isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Hâtırla gel edebi yâd edelim diyoruz.

Her sayımızın % 60’nın gençlerden oluşması % 40 lık kesimin ise dünyadaki akademisyenden oluşması geleceğimize verdiğimiz önemin göstergesidir.   Yazarlarımız okullarda programlarımız devam edecek ve bir süre sonra 81 ilde olacağız.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yaz