Telmih Dergisinden Özel Ted Elazığ Okullarına Hatırlı Ziyaret

İçeriğe Oy Verin!

Telmih Dergisi adına Genel Yayın Yönetmenimiz Talat ÖZER , Elazığ TED Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali ŞEKERDAĞ’I makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette gençler ve gelecek  konusu ayrıntılarıyla konuşuldu.

Ali ŞEKERDAĞ : Telmih Dergisi’nin  bu nazik ziyareti şahsım kadar okulumdaki  eğitmenlerimi ve öğrencilerimizi de mutlu etti. Dergiyi masada, bekleme salonlarında, sosyal iletişim alanlarında gören her öğrencime bu dergiyi sizin ağabeyleriniz , ablalarınız çıkarıyor. Onlar başaracaklarına inandılar ve zorluklar içerisinde bu dergiyi yaşatmak için kar kış dinlemediler ve mücadele ettiler. Sizler de gelecekte Doktor, Mühendis , Öğretmen, Mimar  belki de hayatın en zor mesleklerinden biri olan Sanatçı olacaksınız onlar gibi yazar olacaksınız. Bizler onların yanında bir ağabey olarak bulunduk ve bulunacağız .Onlar ekip olarak bizleri şaşırtacak derecede başarılı ilerlediler. Aziz Şehir’de genç olmasına rağmen eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan ve edepli duruşuyla herkesin teveccühünü kazanan  Genç Araştırmacı, Yazar, Şair Talat ÖZER’in gençlerin yanında olması ve gençleri bir araya toparlayıp onlarla kalem yolculğuna çıkması bizleri mutlu etti. Derginin % 40 kesiminin ise akademik kesim tarafından desteklenmesi bizlere yeni bir ekol’ün doğuşunun ayak sesleri gibi geliyor . Gençlerin saygı ve sevgi çercevesinde önde yürümesi gerçekten çok güzel. 15 Ülkeye ulaşmak gerçekten şaşırılacak bir başarı daha ikinci sayısıyla edebiyatın kültürün başkenti İstanbul’da birçok kültür mercisinde konuşulan Telmih’in gelecek adına başarılı bir adım olacağını düşünüyorum . Başta genç kalemler olmak üzere tüm dergi ekibini yürekten kutluyorum.

Talat ÖZER ise, Bizleri makamında bir ağabey nazarıyla ağırlayan Ted Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’a yürekten teşekkür ediyorum. Biz ilk defa kapısını çaldığımız zaman ağabey gençler ile gelecek için yolculuğa çıkıyoruz  dedim. Ali  Şekerdağ Ağabeyimizin cevabı ” Sizler bu şehirin sessizliğine edebiniz ile kaleminiz ile ses olacaksanız ülkemizi, bayrağımızı, gittiğiniz her yerde anacaksanız ve yarının hayalini düşünecekseniz ben maddi ve manevi olarak yanınızdayım. ” oldu. Bizlerde gücümüz yettiğince ve elimizden geldiğince Telmih ile birlikte yürüdük. Her zaman gençlere inanmayı anlattım siz 1 siniz yanyana gelince sayımız ve başarımız artar. Ayrışırsak bir 0 olarak ortada kalırız dedim.  Mutluyuz. İlerleyen günlerde üçüncü sayımız ile tüm edebiyat severlerin huzurunda olacağız.

Görüşme Sonunda Genel Yayın Yönetmenimiz Elazığ TED  Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’a Telmih’in gönül nişanesi olan Teşekkür Belgesini taktim etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yaz