Sonbaharın Hüznüne “Umut” Ekledik

Sonbaharın Hüznüne “Umut” Ekledik
5 (100%) 2 Oy Verildi

Merakla beklenen Telmih’in 2. Sayısı Çıktı! 2. sayımızın dosya konusu “Umut”

Umuda Dair Bir Yolculuk Gerek!

Zamanın kalbinde hüznün şarkısına dur demek için bir umut yolculuğumuzun olduğunu hatırlatmamız gerek.

Zor günlerin bir sonu olduğunu hayal etmek, umudun başlangıcıdır. Bu hâl-i tenasüp, gönüllerin biz olduğunun göstergesidir.

Umuda dair inşa edilen bu sayımızdaki sayfalar tüm karanlıkları aralayıp gönülde sevginin, sıcaklığın, samimiyetin, birlik ve beraberliğin renklerini benliğimize işleyerek oluşturuldu.

Umuda yolculuk için her şeyden önce sabır gerek, birliktelik gerek, diri bir irkiliş gerek, acımızdan hüznü süzüp umut damlasını tüm kalplerle paylaşmamız gerek, samimiyetin sıcaklığında ısınmamız gerek, bilmeden değil bilerek bir olmamız ve biz olmamız gerek, ağladığımız zamanlarda umudu düşünüp tebessüm etmemiz gerek!

Umudumuz birken bin olmalı, umudumuz tüm renkler beyaza boyamalı. Hatıraları bir çiçeğin özünde bulup tüm doğayı bir gülüşün içerisine sığdırmalıyız.

Açılmayan kapılar varsa gönlümüzün anahtarıyla aralamalıyız. Ortak değerlerimize her gün aynı umutla sarılıp günden yarına yaşayabilecek kültürel bir gelecek inşa etmeliyiz. Ayrışmak yerine umutla birleşmeliyiz. Umudumuz her an hüznümüzden fazla olmalı.

Bu sayımızda bizleri kırmayıp sayfalarımızı sesleri ve fikirleriyle süsleyen yazarlarımıza gönülden teşekkürü bir borç bilmekteyiz. Ayrıca görsel desteğini bizden esirgemeyen Fotoğraf Sanatçılarımız Neşe ARI ve Zeynep ERDİ ile röportaj sayfamızda ağırladığımız Değerli Kanun Virtüözü ve Bestekâr Göksel BAKTAGİR’e Telmih ailesi olarak sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Dergimizi temin etmek için lütfen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yaz