Malatya’da Telmihâne Birincilik.

Malatya’da Telmihâne Birincilik.
5 (100%) 2 Oy Verildi

Gençlik Spor Bakanlığının  “Bir şiir bir nefes” sloganıyla başlattığı Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma  Yarışmasında a “Elazığ Rüzgarı” esti.  4 kategoride gerçekleştirilen yarışmada Elazığ Gençlik Merkezi Üyesi Dergimiz kalemlerinden Burak Çakır 18-24 yaş arasında gösterdiği performans ile salondaki dinleyicilere doyumsuz anlar yaşattı. Milenyum Çıkmazı adlı eseriyle geçen yıl okurlarının karşısına çıkan ve edebiyat dünyasında ilgi ve odaklarını üzerine çeken Çakır ; Ben yazmaktan ve okumaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Elazığ’ı temsilen katıldığım bu yarışmada birinci olmak beni gururlandırdı.

 

Yarışma sonrasında Talat hocam sesini duymak isteyen biri var ? dedi. Kim deyince Üstad Mehmet Âkif Ersoy’un torunu  Sayın Selma Argon  Hocamızın güzel sesini duydum.  “Yavrularım sizi tebrik ediyorum” cümlesi bizleri çok mutlu etti.
Çalışmalara hız kesmeden  Muhammed kardeşim ile  devam edeceğiz. Şahsımdan ilgi ve alakasını esirgemeyen  Her zaman gençlerin yanında olan ve başaracağız yeter ki inanalım diyen ve her daim yanımda olan Telmih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Yazar, Şair Talat Özer Hocam’a teşekkür ediyorum.  Elazığ Gençlik Merkezi  Şiir Okuma Yarışması İl Koordinatörü ve Gençlik Lideri ve Telmih Dergisi Danışma Kurulu Üyesi  Ferhat Çiçek Hocama da Çok teşekkür ediyorum. Bizlere Yüreğinle sesleniyor bu bir ekip olmak için her şeye değer Güzel duygularla ve anılarla dönüyoruz. İl birinciliğinden sonra bölge birincisi olmak çok güzel  Finallere Elazığ’ Gençlik Merkezi ve Telmih’i Temsilen Gideceğim ve başaracağız . Değerli Yayın Kurulu Üyemiz Reşat Hocam İle Yarışma Akşamı Konuştum dediki ; Burak yarışmak için değil zevk almak için oku. Anın tadını çıkar bu bir tecrübedir başarılar diliyorum bende hocama sizin nezninizde teşekkür ediyorum.

14-17 yaş kategorisinde birinci olan Muhammed Karabulut ise duygularını şu şekilde açıkladı. Benim ilk yarışma heyecanım ilk defa böyle etkinliklerde oluyorum. İlim adına Ve Elazığ Gençlik Merkezi Adına yarışmak beni mutlu ediyor . Benim için il birinciliği güzel bir başlangıç olmuştu.  bölge finallerinde Malatya’da mücadelemizi verdik. Arif Nihat Asya’dan Dua şiirini okudum. Sahneden indiğimde beni merdivenlerin başında Talat Hocam karşıladı .dedim hocam salondan alkış sesi duymadım. Hocam dedi ki “İyileri yürekleri ile alkışlarlar” güzeldi kazanacağız ve artık huzurun tadını çıkar . Bende öyle yaptım ve adım birinci olarak okunduğunda bana inanan insanların mutluluğuna şahit oldum Talat ÖZER Hocam’ın ve Ferhat  Kerem Hocamın boynuma sarıldığını gördüm.Böyle bir şeyi daha önce yaşamamıştım. Burak ağabeyim de  sürekli bana seslendirme konusunda yardım ediyor . Ondan ok şey öğreniyorum.Üzerimde Emeği olan Herkes Teşekkür Ediyorum.İnşallah Dua Şiirimle ve Dualarımız ile Elazığ’a Türkiye Derecesi Getireceğiz.

18-24 yaş bayanlar kategorisinde üçüncülüğe layık görülen Aziz Genç Dergisi Editörü Yazar, Şair Gökçe Üstündağ ise burada olmak ve şiire ses olmak güzeldi önemli olmak birlikte olmaktı 0,3 puanla ikinciliği kaçırdığımı gördüm. Bu durum beni üzmedi biz bir ekip çalışmasının en güzel şekilde nasıl olacağını gördük. Herkese teşekkür ediyorum . Her şey için çok sağ olun.

Elazığ Gençlik Merkezi  Şiir Okuma Yarışması İl Koordinatörü ve Gençlik Lideri ve Telmih Dergisi Danışma Kurulu Üyesi  Ferhat Çiçek ise; Biz Gençlerimize  Başaracağınıza inanın sesiniz kadar kaleminiz de güçlü şiiri giyindiniz bundan sonra jürinin inisiyatifinde dedim. 2 birincilik 1 üçüncülük ve bir dördüncülük elde ettik Jüri de herkesin hakkını göz ederek değerlendirmeler de bulundu. Bu yarışmayı geride bıraktık artık  önümüze bakacağız Telmih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Talat Özer’e Teşekkür Ediyorum. Onun Emeği de en az bizim kadar çünkü biz Burak’ı onun ile tanıdık. Rabbim Nazarlardan Korusun ve Rabbim Muvaffak eylesin.  Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürü Sedat ACAR’a ve Gençlik Merkezi Müdürümüz  Serkan Sis’e de gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı  teşekkür ediyoruz.

Genel Yayın Yönetmenimiz Talat ÖZER ise ; Bir hikayenin içinde olmak ve bu hikayenin yüzünde yürümek çok güzel Elazığ Gençlik Merkezi ve Telmih Dergisi Ortaklığında birçok konuda proje ortaklıklarımız sürüyor. Bu yarışma da o güzelliklerden biri . Bir gün gecenin bir vakti Burak yarışma var katılır mısın dedim. Hocam olur mu sizce dedi kaybedeceğimiz bir şey yok ki biz elimizden gelenin en iyisini yapalım gerisini Rakibime bırakalım dedim. Burak’ın yarışma serüveni böyle başladı. Önce il birinciliğini kazandı sonra bölge Şimdi sırada Türkiye Finalleri var  yine her zaman olduğu gibi en iyi şekilde çalışacak bizler de destek olacağız ve öncelikle yaptığımız işten mutlu olacağız. Yarının sahipleri gençler ise bugünden yarına ses bayrağını taşımamız gerekti . Yalnız Burak değil Burak gibi onlarca değerli ve yetenekli gencimiz var fakat biz bu gençleri keşfetmezsek bu gençlere kalp kapılarımızı açmazsak bir ömür susacaklar. Ben gençlerin susmasına karşıyım. Ben Gençlerin yarınlara güzelliklerle ulaşacağına inanıyorum. Ayrım yapmaksızın değerlerine bağlı olan tüm gençleri yanımızda görmek istiyorum. Telmih Geleceğe bir ekol olma gayretiyle yürüyor . Her zaman olduğu gibi görünen yüz benim fakat 40 kişiye yakın bir ekip ile başarıya inanarak yürüyoruz. dünümüzü bilip bugünü yaşayıp yarını hayal ediyorum değerli Yayın Kuruluma , Danışma Kuruluma, Telmih Atölye’ye İl ve Ülke temsilcilerime teşekkür ediyorum Susacak zaman değil haddimizi bilerek daha çok konuşmalıyız.  Elazığ Gençlik Merkezine de her konuda proje ortağı olduğu için teşekkür ediyoruz. işimiz Gençler ise tabi ki de proje ortağımız Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik Merkezleri olacak. Ardahan’dan gelen ve diğer şehirlerden gelen ekiplerin biz Telmih’i biliyoruz. Heyecan ve umut ile takip ediyoruz demeleri bizi çok mutlu etti teşekkürler güzel yürekli insanlar.  Yarışmaya katılan Her ekipte çok güçlüydü herkesin yüreğine sağlık ama bizi en çok zorlayan ekibin yine bizden birinin eğitimleriyle ışık olduğu Ardahan ekibi olacağını biliyorduk. iki kategoride onlar iki kategori de biz birinci olduk Ankara finallerinde ise iki ekip olarak birlikte hareket edeceğimize inanıyorum. Elazığ’a geldiğimizde ise çünkü biz ruhu çok önemli çünkü birlikte yarınlar güzel birlikte gelecek güzel. Herkese Teşekkür Ediyorum. Elazığ Gençlik Merkezi yönetiminde yeni bir dönem başladı Bu güne kadar bizlere her konu da destek olan Müdürümüz Ayhan Fırat’a dergim adına teşekkür ediyorum.  Yeni Müdürümüz Serkan Sis’e ise yeni görevinde başarılar diliyorum. Birlikte güzel bir sevinci yaşadık bu ortak başarı müdürümüze hoş geldin hediyesi olsun.  dedi

 


14-17  ve 18-24 yaş arası bayanlar katogorisinde ise Birinciliğin Sahibi Ardahan Oldu. Ardahan Üniversitesinde öğretim elemanlığı  görevini sürdüren Tiyatro Sanatçısı, Yazar, Şair,  Reşat Bulut Hocamızın öğrencileri Zehra Cankan’ı  ve Cansu Emen’i tebrik ediyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yaz