hakkimizda_on

Merhaba Değerli Okur,

Usul gereği kimlik algımızı belirtip “Siz de kimsiniz? sorusuna verilecek cevaplarımız var.

Biz kim miyiz?

Yüreğini hayallerine dokunduran, bilinçli bir gelenek tefekkürü içerisinde olan, değerlerine bağlı ve aynı zamanda çağın ilerleyişi içerisinde; kültür, sanat ve edebiyat nehrinde yüzünü yıkamış, geçmişten aldığı ilhamla değerlerini bilen ve değerlerini milenyum zamanda da değerlendiren, yaptığı işi hakkıyla yerine getirmek isteyen bir gönül topluluğudur Telmih!

Yüz yıllardır birçok medeniyete tanıklık etmiş ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış Aziz Şehir’den  tüm dünyaya edep ve hâtır diliyle bağırıp kültürel kimliğini tüm insanlığa anlatmak isteyen üstatlar ile kanı kaynayan gençlerin kol kola yürüdüğü bir cesaret yürüyüşüdür Telmih.

“Ben” kavramını elinin tersiyle itip “biz” kavramıyla ortak değerler etrafında buluşmak ve edebi yâd etmek isteyenlerin sınırları yıkıp kalemleriyle konuştuğu, sayfalarda buluştuğu mürekkep inşalı kâğıttan koca bir şehirdir Telmih.

Türk edebiyatı içerisinde belki de yeni bir ekolün, yeni bir yürüyüşün ilk adımı ve bakışıdır Telmih.

“Hatırla gel, edebi yâd edelim; hatırla gel, edebiyat edelim!” sloganını Anadolu’dan Tüm gönüllere ulaştırmak isteyen idealin ta kendisidir Telmih.