Elazığ 3. Kitap Fuarının Ardından / Rumeysa TAĞ- Tansu ALPTEKİN

Geçtiğimiz Ekim ayının 25’inde başlayan ve 3 Kasım tarihinde son bulan Elazığ 3. Kitap Fuarı’nda Telmih Dergisi ailesi olarak bizlerde yerimizi aldık. Kimler yoktu ki… Genel yayın yönetmenimiz Talat ÖZER, sorumlu yazı işleri müdürümüz Hamza ERGEN, yayın kurulunda bulunan Dr. Ahmet Tevfik OZAN ve Doç. Dr. Veysel ŞAHİN hocalarımız, dergi editörleri, derginin sosyal medya sorumlularına herkes bu edebi atmosferin içinde yer aldı. Hem de büyük bir samimiyet ve keyifle…

13. Sayımızla 3. Kitap Fuarı’nda ilk defa okuyucularımızla buluşmuş olmamız ayrı bir heyecan oldu bizim için. Stant ardında hem kendi aramızda hem de gelen misafirlerimizle yaptığımız edebi sohbetlerin tadı hala damaklarımızda. Her zaman iyinin, güzelin, samimiyetin, biz bilincinin ve muhabbetin; yıllar geçse bile kalıcılığına inanlardanız. Birbirimize her zaman bunu telkin ediyoruz ve ne olursa olsun bunun doğru olduğunu Telmih ailesi olarak biliyoruz. Dünyayı hala iyiliklerin, güzelliklerin, samimiyetin ve muhabbetin kurtaracağına inananlardanız. Çok şükür ki böyleyiz. Kitap fuarının bizlere kattığı bu birlik ve beraberliği ise anılarımızda hep canlı tutacağız. Gönül dostlarımızın bizleri ziyareti de bizim için çok değerliydi. Sağ olsunlar var olsunlar ki bizi yalnız bırakmadılar. Ayrıca Elazığ’ımızın -aziz şehrimizin- da ilgisinden memnun kaldık. Sevgili Elazığ halkına yürekten teşekkür ediyoruz.

Kitap fuarına davet edilen değerli yazarlardan, ayrıca dergimizin yayın kurulunun önemli isimlerinden olan kıymetli şair Nurullah Genç hocamızı imza standında ziyaret ettik. 13. Sayımızı ve şairlerimizin eserlerini Nurullah Genç hocamıza takdim ettik.

3. Elazığ Kitap Fuarı’nda Şehr-i Mümteni, Meçhul Mektuplar, Bize En Çok Ayrılık Yakışıyordu, Bir Zaman Garı, Can Kırığı adlı şiir kitaplarımızın yanında, Elazığ Cüzzam Hastanesi’nde yaşananları yaşayanların ağzından derlenenlerden yola çıkarak yazılan “Cüzzam” romanı ile de yer aldık. Bu eserleri Telmih Kültür Sanat Yayınları kanatları altında çıkardık. Okuyucularımızın huzurlarına eriştirdik.

Fuarda bizi hiçbir zaman hiçbir koşulda yalnız bırakmayan Ahmet Tevfik OZAN hocamızın da desteklerini gördük. Kendisine sonsuz saygı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca Doç. Dr. Veysel ŞAHİN hocamız, yazarlık dersi verdiği öğrencileriyle bizleri ziyaret etmesi bizler için onuru ve sevinci bir arada yaşamamıza vesile oldu. Kendisine bu desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Biliyoruz ki ailemizin büyükleri bizim hep yanımızdadır.

Anmamız gereken aile fertlerimizden birinin de adı aynı zamanda “Cüzzam” adlı eseri kaleme alan Muhammet Yalçın AZİZOĞLU’ dur. Kendisi aile büyüğümüz olarak bizi bir an bile standımızda yalnız bırakmadı. Müteşekkiriz kendisine. Gürhan GÜRSES, Mustafa KUTLUKTEMUR, Ferhat Kerem ÇİÇEK de Talat ÖZER ve Hamza ERGEN de kitaplarını imzalayan ailemizin diğer fertleriydi.  Dergimizin en önemli tarafı ise yaş sınırı tanımaksızın gelen herkesi samimiyetle karşılayabilmenin yüzlerimize yansıyan tebessümü aslında… Güzel bir fuar dönemi geçirmemize vesile olan bütün herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Daha nicelerinde buluşmak dileğiyle hepinizi saygı, selam ve muhabbetle kucaklıyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yaz